„Dzień os. Wadów” z Policjantami z Komisariatu Policji VII w Krakowie

„Dzień os. Wadów” z Policjantami z Komisariatu Policji VII w Krakowie

Na początku lipca w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie wzięli udział w festynie pn. „Dzień os. Wadów” zorganizowanym przy pałacu Wadów.

Wakacje to okres beztroskiej zabawy dla dzieci i młodzieży. Policjanci informowali dzieci, młodzież oraz ich rodziców jak uniknąć zagrożeń w trakcie wakacyjnego wypoczynku, głównie podczas wypoczynku nad wodą. Na stoisku profilaktycznym dzieci mogły wykonać odcisk linii papilarnych na specjalnie przygotowanym do tego karteczkach. Ogromną radość sprawiły najmłodszym pieczątki, kolorowanki, krzyżówki i inne atrakcje, w których mogły wziąć udział. Dużym zainteresowaniem uczestników festynu cieszyły się materiały przygotowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą’’ m.in.: broszury informacyjne, wskazujące zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, a także oznaczenia obowiązujące na kąpieliskach.

Dzieci zapoznały się z pracą Policji, miały także okazję usiąść za kierownicą radiowozu policyjnego i mogły przymierzyć elementy munduru. Ogromną atrakcją był dla nich pokaz tresury psów policyjnych. Uczestnicy festynu chętnie zadawali Policjantom wiele pytań na nurtujące ich zagadnienia.