Eliminacje wojewódzkie II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów "Oskarżyciela Publicznego"

Eliminacje wojewódzkie II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów "Oskarżyciela Publicznego"

3 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie  II  Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów "Oskarżycieli Publicznych".

W rywalizacji  uczestniczyło 20 funkcjonariuszy ze wszystkich 20 komend powiatowych/miejskich Policji województwa małopolskiego.

W pierwszej konkurencji, którą był  test wiedzy z zakresu znajomości przepisów w szczególności ustaw: Kodeks wykroczeń, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Prawo o ruchu drogowym -  zwyciężyła reprezentująca Komendę Powiatową w Oświęcimiu asp. Anna  Bibrzycka.

W drugiej konkurencji, która polegała na  rozwiązywaniu kazusów z materialnego prawa wykroczeń – zwyciężył reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Krakowie sierż. szt. Marcin Robakowski

 

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:

I miejsce – asp. Anna  Bibrzycka – Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

II miejsce podkom. Krzysztof Zapała  - Komenda Powiatowa Policji w  Limanowej

III miejsce – podkom Szczepan Szczypuła – Komenda Powiatowa Policji w Brzesku

 

W finale II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów "Oskarżycieli Publicznych", który odbędzie się w dniach 17-19  listopada 2019 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie  garnizon małopolski będzie reprezentowała asp. Anna Bibrzycka.