Festyn Sołecki w Rabie Wyżnej z policjantami

Festyn Sołecki w Rabie Wyżnej z policjantami

Policjanci z nowotarskiej komendy i rabczańskiego komisariatu uczestniczyli w niedzielnym Festynie Sołeckim zorganizowanym na stadionie Orkana w Rabie Wyżnej. Funkcjonariusze zaprezentowali elementy swojego wyposażenia, a  najmłodsi mogli usiąść za kierownicą radiowozu, czy quada. Z „lizakiem” w ręku i czapce na głowie, każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy policjant. Najmłodsi na pamiątkę mogli zrobić sobie odciski palców.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez funkcjonariuszy slalom, który należało pokonać w specjalnych okularach–alkogoglach. Funkcjonariusze zainteresowanym udzielali informacji na temat pracy w Policji oraz jak wygląda procedura przyjęcia do służby.

Policjanci rozmawiali z uczestnikami również o bezpieczeństwie podczas wakacji. Przestrzegali przed nieodpowiedzialnym zachowaniem podczas zabaw z rówieśnikami i kąpieli wodnych. Swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, chętni mogli sprawdzić rozwiązując krzyżówkę i odpowiadając na zadawane przez policjantów pytania. W nagrodę każdy otrzymał drobny upominek.

W pikniku udział wzięli udział mieszkańcy Raby Wyżnej i okolicznych miejscowości, na których czekało wiele wspaniałych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.