Gmina Brzeszcze. Kolejny, nietrzeźwy pirat drogowy, wyeliminowany przez policjantów

Gmina Brzeszcze. Kolejny, nietrzeźwy pirat drogowy,  wyeliminowany przez policjantów

17 października, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Jawiszowic. Tuż po godzinie 15.00 na ulicy Łęckiej zauważyli jadący z nadmierną prędkością, w terenie zabudowanym,  samochód marki Renault . Laserowy miernik prędkości wskazał prędkość 90km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy kierujący  zjechał na pobocze i uchylił szybę w drzwiach pojazdu , funkcjonariusze od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Jak się kazało 40 – letni mieszkaniec Brzeszcz wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,80 promila alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został poinformowany o przestępstwie oraz wykroczeniu, których się dopuścił, następnie zatrzymany. 

Materiały w sprawie jazdy w stanie nietrzeźwości i przekroczenia dozwolonej prędkości, już wkrótce zostaną przekazane do sądu.

Za popełnione wykroczenie kierującemu grozi grzywna, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Dzień wcześniej 16.10. br. w ręce policjantów z oświęcimskiej drogówki wpadł także nietrzeźwy pirat drogowy, który okazał się również poszukiwanym: http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-skontrolowany-pirat-drogowy-okazal-sie-byc-nietrzezwy-i-poszukiwany-0