Gmina Zator. Policjanci zatrzymali dealera i przechwycili jego towar

Gmina Zator. Policjanci zatrzymali dealera i przechwycili jego towar

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 20 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, podejrzanego o posiadanie narkotyków. W samochodzie oraz mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ecstasy, które wkrótce miały trafić do obrotu.
Do zatrzymania podejrzanego o przestępstwa narkotykowe doszło 6 listopada 2018 tuż po godzinie 19.00. Policjanci realizując czynności służbowe na terenie jednej z podzatorskich miejscowości, zauważyli samochód marki Fiat, zaparkowany obok jednej z przydrożnych kapliczek. W pojeździe siedziało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze podeszli do samochodu. W chwili kiedy kierowca uchylił okno policjanci dostrzegli, że pasażer dyskretnie włożył woreczek foliowy z białym proszkiem do schowka znajdującego się w drzwiach samochodu. W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających policjanci dokonali szczegółowego przeszukania, podczas którego zabezpieczyli woreczek foliowy z zawartością białej substancji. Woreczek w którym było kilka porcji amfetaminy okazał się własnością 20 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci ujawnili kolejne środki odurzające w postaci: marihuany, amfetaminy oraz kilku tabletek ecstasy, a także wagę elektroniczną i młynki do mielenia suszu.
Zabezpieczona ilość środków odurzających oraz przyborów do ich porcjowania, może świadczyć, iż zatrzymany trudnił się również udzielaniem narkotyków innym osobom. W trakcie dalszego postępowania ustalenia te zostaną dokładnie zweryfikowane.Za posiadanie i udzielanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.