Gorlice. Debata na temat bezpieczeństwa

Gorlice. Debata na temat bezpieczeństwa

W ostatnią środę, 14 czerwca 2017 roku w budynku Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównym celem debaty było rozpropagowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia do diagnozy aktualnych zagrożeń społecznych, promocja aplikacji „Moja Komenda” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”. W drugiej części omówiono główne zagrożenia dotyczące ruchu drogowego, a także bieżące zmiany w obowiązujących przepisach w tym zakresie. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach.

W debacie uczestniczyli Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego pan Roman Dziubina, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach – nadkom. Dorota Tokarz, st. asp. Grzegorz Szczepanek, mł. asp. Gustaw Janas – dzielnicowy oraz zaproszeni goście, mieszkańcy powiatu gorlickiego.

W czasie spotkania policjanci zaprezentowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację „Moja Komenda” oraz założenia programu program „Dzielnicowy Bliżej Nas”. W czasie dyskusji funkcjonariusze udzielali także odpowiedzi na liczne pytania dotyczące kwestii bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym.