Gratulacje dla policjantów dzielnicowych z Małopolski

Gratulacje dla policjantów dzielnicowych z Małopolski

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek podziękował policjantom - dzielnicowym za dobre reprezentowanie małopolskiego garnizonu Policji w ogólnopolskich zawodach i nagrodził ich profesjonalizm.

Spotkanie zwierzchnika małopolskich policjantów ze zwycięskimi dzielnicowymi oraz ich przełożonymi – Komendantem Miejskim Policji w Krakowie insp. Januszem Barcikiem i Komendantem Powiatowym Policji w Krakowie insp. Dariuszem Pocięglem odbyło się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji pogratulował policjantom dobrego przygotowania merytorycznego i profesjonalnego udziału w zawodach. Podkreślał, że zdobyta wiedza i umiejętności procentują nie tylko w zmaganiach konkursowych, ale przede wszystkim w codziennych sytuacjach, podczas podejmowania czynności służbowych.

Dzielnicowy często bywa nazywany policjantem pierwszego kontaktu. Nie bez powodu. To właśnie do tych policjantów często zwracają się mieszkańcy z prośbą  o pomoc w rozwiązaniu trudnych życiowo spraw.   Dlatego ważne jest aby dzielnicowi dbali o doskonalenie swoich umiejętności i wiedzy.

Dwaj dzielnicowi z Małopolski okazali się najlepsi w Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych w Katowicach zdobywając w nich pierwsze lokaty.

Tytuł najlepszego w kraju dzielnicowego zdobył reprezentant Małopolski sierżant Krzysztof SREBNICKI, na co dzień pracujący w krakowskim garnizonie Policji. Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazł się drugi reprezentant naszego województwa – mł.asp. Paweł RUSINEK z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Małopolscy dzielnicowi okazali się także najlepsi „drużynowo”, zdobywając pierwszą lokatę

Dodatkowo sierżant Krzysztof Srebnicki był najlepszy w symulacji „podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową” a mł.asp.Paweł Rusinek najlepiej rozwiązał test wiedzy zawodowej 

W tym roku, 34 reprezentantów wszystkich województw, przystąpiło do pięciu konkurencji konkursowych – oprócz konkurencji stałych takich, jak test wiedzy policyjnej, strzelanie oraz symulacji, w tegorocznych zawodach dodano dwie nowe : pierwsza pomoc przedmedyczna i symulacja z zakresu podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek podziękowania skierował także do swojego Zastępcy inspektora Pawła Dzierżaka nadzorującego pion prewencji w małopolskim garnizonie Policji oraz Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Piotra Kuleszy, koordynującego pracę podległych jednostek, w tym m.in. służby dzielnicowych.