Grozili nożem - zabrali piwo. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój w sklepie monopolowym w Wieliczce.

Grozili nożem -zabrali piwo. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój w sklepie monopolowym w Wieliczce.

Dwaj napastnicy grozili nożem oraz paralizatorem, żądając wydania alkoholu w jednym ze sklepów monopolowych w Wieliczce. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

7 sierpnia po godz. 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał informację o rozboju. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów monopolowych na terenie Wieliczki. W rozmowie ze zgłaszającą ustalono, że do sklepu, w którym pracuje weszło dwóch mężczyzn, którzy zażądali wydania piwa nie płacąc za nie. Gdy ekspedientka odmówiła, mężczyźni zaczęli jej ubliżać. Po chwili jeden z nich wyciągnął z kieszeni nóż, oraz latarkę z zamontowanym paralizatorem. Mężczyzna zagrozili kobiecie pozbawieniem życia jeżeli wezwie na miejsce patrol policji. Po sterroryzowaniu kobiety mężczyźni zabrali dwa czteropaki piwa o łącznej wartości 24 zł.

Funkcjonariusze szybko ustalili dane mężczyzn i rozpoczęli ich poszukiwania. Kilka godzin później sprawca rozboju oraz jego kolega zostali zatrzymali. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie jednemu z mężczyzn zarzutów rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wczoraj tj. 8 sierpnia br. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.