Handlarz narkotyków zatrzymany

Kolejny diler zajmujący się dystrybucją narkotyków w Tarnowie został zatrzymany przez kryminalnych z komisariatu Tarnów-Zachód. W wynajmowanym przez niego, w centrum miasta mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 234 gramy narkotyków oraz pochodzący z kradzieży laptop.
Za posiadanie  znacznych ilości narkotyków oraz ich udzielanie innym osobom grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

28-latek pozostawał w zainteresowaniu służb kryminalnych od pewnego czasu. Policjanci ustalili, że nie tylko posiada on narkotyki, ale również rozprowadza je wśród tarnowian. W jego mieszkaniu znaleźli ukryte w dwóch miejscach ponad 217 gramów marihuany i 16 amfetaminy, elektroniczną wagę i wykorzystywane do przechowywania pojedynczych „działek” strunowe woreczki. Zabezpieczone narkotyki mogły by posłużyć do sporządzenia ponad dwustu dilerskich porcji,
o czarnorynkowej wartości 7 tysięcy złotych.  W trakcie przeszukania zabezpieczony został również laptop, stanowiący zapłatę za narkotyki sprzedane podczas jednej z  transakcji.  Jak się później okazało, komputer został skradziony z terenu prywatnej  firmy w Tarnowie.
Doprowadzony do nadzorującej w tej sprawie śledztwo Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania innym osobom, a także paserstwa. Grozi mu kara pozbawiania wolności do 10 lat.