I miejsce w wyciskaniu sztangi podczas „Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych”

I miejsce w wyciskaniu sztangi podczas „Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych”

I miejsce w kategorii wagowej do 100 kg w Wyciskaniu Sztangi w Leżeniu w 7 edycji „Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych” - European Police & Fire Games zajął komisarz Stanisław Gąsienica Samek z nowotarskiej komendy

W  dniach 21-29 września 2018r w Algeciras (Hiszpania) odbyła się 7 edycja „Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych”   - European Police & Fire Games. W zmaganiach udział wzięło około 3000 tysięcy funkcjonariuszy pełniących służbę między innymi  w Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, czy Służbie Celnej z ponad 50 krajów, którzy rywalizowali ze sobą w 60 dyscyplinach sportowy.                        

I miejsce w kategorii wagowej do 100 kg w konkurencji - Wyciskanie Sztangi w Leżeniu zajął komisarz Stanisław Gąsienica Samek, który pełni służbę w Komendzie Powiatowej w Nowym Targu w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Staszek sporty siłowe uprawia prawie od 20 lat zajmując czołowe miejsca w zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich, jest także  członkiem Kadry Narodowej. Kilkukrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski w tej konkurencji na arenie cywilnej,  jak również w zawodach zrzeszających funkcjonariuszy  służb mundurowych. Obecnie komisarz Stanisław Gąsienica Samek przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, które odbędą się we Wrocławiu oraz do Ogólnopolskich Mistrzostw Polski, które rozegrane będą pod koniec października  w Sosnowcu i stanowią eliminację do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w tej konkurencji.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!