IV Kreatywny Dzień z Jajem

IV Kreatywny Dzień z Jajem

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu po raz kolejny włączyła się w akcję malowania pisanek zorganizowaną przez Fundację im. Adama Worwy.

IV Kreatywny Dzień z Jajem to już czwarta edycja, która w dniu 12 kwietnia br. odbyła się w sali obrad budynku administracji Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Podczas warsztatów policjantka wspólnie z zaproszonymi gośćmi i pacjentami szpitala wykonała techniką  zdobniczą Decoupage pisanki wielkanocne. Część z nich trafi do chorych osób przebywających w nowotarskim szpitalu, a pozostałe zostaną wylicytowane na wtorkowej aukcji. Zebrane na aukcji środki zostaną przeznaczone na leczenie podopiecznych Fundacji. Z okazji 100-lecia Policji tegoroczna pisanka wykonana przez mł.asp. Dorotę Garbacz miała dość nietypowy charakter. W tym roku na warsztatach obecny był również podopieczny Fundacji, 13-letni Karol chory na mukopolisacharydozę. Nie zawiedli również hokeiści z Klubu Hokejowego - TatrySki Podhale Nowy Targ - Szarotki, których Karol jest największym fanem.

Dzięki takim działaniom, wspólnym akcjom możemy pomóc i spełniać marzenia chorych dzieci, a uśmiech na twarzy Karola jest na to najlepszym dowodem.

 fot. Szymon Pyzowski