Kęty. Kierowca z podwójnym zakazem kierowania wpadł przez spaloną żarówkę

Kęty. Kierowca z podwójnym zakazem kierowania wpadł przez spaloną żarówkę

W nocy z 7 na 8 lutego 2019 roku policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali kierowcę posiadającego podwójny zakaz kierowania. Drogowy przestępca zwrócił na siebie uwagę policjantów,  gdyż kierował samochodem z niesprawnym oświetleniem.

Tuż po północy w Kętach, na ulicy Reymonta jeden z patroli wypatrzył samochód marki Opel Corsa z niedziałającym tylnym światłem. W związku z tym policjanci, chcąc poinformować kierowcę o usterce,  pojechali za nim, dając mu sygnał do zatrzymania się. Pojazd zjechał na pobocze, więc mundurowi przystąpili do kontroli.

Podczas czynności szybko okazało się, że zwykła interwencja, która miała na celu zadbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, nie zakończy się jedynie na pouczeniu. Z informacji uzyskanych z policyjnej  bazy danych wynikało, że kierujący pojazdem 26 – latek bez stałego miejsca zamieszkania, posiada dwa zakazy kierowania.  Jeden wydany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, a drugi przez Sąd Rejonowy w Żywcu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany. Za  prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.