Kęty. Policjanci rozliczają szajkę włamywaczy garażowych

Kęty. Policjanci rozliczają szajkę włamywaczy garażowych

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, rozliczają z przestępczej działalności grupę włamywaczy, którą stanowili dwaj mieszkańcy powiatu bielskiego woj. śląskie  oraz mieszkaniec Kęt. Mają oni na koncie siedem kradzieży z włamaniem do garaży i pozostawionych w nich pojazdów. Przestępcze trio zostało zatrzymane dzięki czujności jednego z mieszkańców Kęt oraz błyskawicznej interwencji patrolu mieszanego Policji i Straży Miejskiej.

Do zatrzymania sprawców  doszło w nocy z 31.08/1.09 2018 roku. Tuż po godz. 1.00 z dyżurnym komisariatu Policji, skontaktował się mieszkaniec Kęt, który zauważył trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn przy garażach osiedlowych.  We wskazany rejon natychmiast udał się patrol mieszany Policji i Straży Miejskiej.  Na widok zbliżających się funkcjonariuszy  mężczyźni zaczęli uciekać, jednakże po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali jednego z nich, 17–letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Podczas przeszukania jego plecaka funkcjonariusze ujawnili radioodtwarzacz samochodowy oraz różnego rodzaju narzędzia i akcesoria samochodowe. Przedmioty te zostały skradzione z garażu i samochodu, do którego chwilę wcześniej włamali się sprawcy. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, natomiast policjanci zajęli się ustalaniem personaliów dwóch pozostałych sprawców. Kilka dni później w efekcie podjętych czynności, w miejscach zamieszkania zatrzymano dwóch pozostałych członków grupy, którymi okazali się dwaj 18– latkowie. Jeden był mieszkańcem Kęt, a drugi mieszkańcem powiatu bielskiego. 

Na podstawie dokładnej weryfikacji dowodów zebranych w trakcie postepowania podejrzanym postawiono siedem zarzutów kradzieży z włamaniem.  Jednakże sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci ustalili, że młodzi włamywacze mogą mieć również związek z kilkoma innymi przestępstwami przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.