Kęty. Znęcał się nad bratem, naruszył mir domowy siostry

Kęty. Znęcał się nad bratem,  naruszył mir domowy siostry

Nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz dozór policyjny, to środki zapobiegawcze zastosowane przez Policję i Prokuraturę wobec domowego agresora podejrzanego o znęcanie nad bratem i naruszenie miru domowego siostry. 

20 marca br.policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali zaalarmowani przez 58 – letnią mieszkankę Kęt, że do należącej do niej części domu siłą wtargnął  jej brat i pomimo żądania nie chce opuścić pomieszczeń.  Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali zgłaszającą oraz jej 50 – letniego nietrzeźwego brata. Mężczyzna  został zatrzymany i w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody potwierdzające nie tylko fakt naruszenia miru domowego siostry, ale również o wiele poważniejszego  przestępstwa znęcania fizycznego i psychicznego, którego od kilku miesięcy zatrzymany dopuszczał się wobec swojego o dziewięć lat starszego brata.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów oraz wystąpienie do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych mających na celu ochronę pokrzywdzonych przez agresywnymi zachowaniami sprawcy.

22 marca br. nadzorujący sprawę prokurator przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz dozór policyjny. Mężczyzna w asyście policjantów spakował swoje rzeczy osobiste i opuścił dom rodzinny. Za naruszenie miru domowego grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności natomiast za znęcanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.