Kierował pod wpływem narkotyku

Kierował pod wpływem narkotyku

W nocy z 25/26 marca 2018 policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który wsiadł za kierownicę po narkotykach. Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Mundurowi znaleźli w jego aucie narkotyki, a także udowodnili, że udzielił środka odurzającego znajomemu.

Do zdarzenia doszło, gdy policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Brzezinki. Tuż po godzinie 22.00 do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Mercedes, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Kiedy tylko kierowca pojazdu uchylił szybę, funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany. Gdy dokładniej przyjrzeli się kierującemu zauważyli, że ma nienaturalnie powiększone źrenice. Powyższe fakty nasunęły podejrzenie, iż mężczyzna kierował będąc pod wpływem środka odurzającego.  Kolejny dowód policjanci zauważyli w pojeździe. Pomiędzy siedzeniem kierowcy i pasażera znajdował się młynek do mielenia suszu, w którym funkcjonariusze ujawnili marihuanę. Ani kierowca ani pasażer nie chcieli podać do kogo narkotyk należy, więc zarówno 23 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim, jak i jego znajomy zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie dalszych czynności 23 – latek przyznał, że kilkadziesiąt minut przed zatrzymaniem palił marihuanę.  Dodatkowo policjanci ustalili, że udzielił on środka odurzającego znajomemu, a marihuana oraz młynek zabezpieczone w samochodzie również należą do kierowcy.

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów, za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za ich udzielanie do 8 lat pozbawienia wolności.