Kierujący zatrzymany przez policjantów drogówki za brak świateł mijania miał przy sobie 2,5 tys. paczek papierosów bez akcyzy

   Kierujący zatrzymany przez policjantów drogówki za brak świateł mijania miał przy sobie 2,5 tys. paczek papierosów bez akcyzy.

Policjanci  ruchu drogowego KWP w Krakowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, gdyż kierowca -obywatel rosyjski na stałe mieszkający w Polsce- poruszał się bez włączonych świateł mijania. Podczas kontroli samochodu policjanci ujawnili przewożoną kontrabandę -2,5 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie legitymowania mężczyzny policjanci  zauważyli, że w samochodzie znajduje się duża ilość paczek papierosów. Po  bliższym przyjrzeniu się stwierdzili, że brak jest na nich polskich znaków akcyzy. W związku z faktem ujawnienia przestępstwa dalszy ciąg sprawy przejęli policjanci przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Podczas  przeszukania samochodu odnaleziono 2500 paczek papierosów. Wszystko wskazuje na to, że  mężczyzna nabył te papierosy w celu ich sprzedaży na podkrakowskich placach targowych. Na skutek nie opłacenia podatku akcyzowego Skarb Państwa doznał uszczuplenia na kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Zatrzymanemu postawiono zarzut z ustawy karno-skarbowej i zatrzymano papierosy.