Kolejne zatrzymania osób zajmujących się procederem uprawy i handlu narkotykami przez chrzanowskich kryminalnych.

Kolejne zatrzymania osób zajmujących się procederem uprawy i handlu narkotykami przez chrzanowskich kryminalnych.

31 maja br.  tuż po godz. 15:00  policjanci realizując czynności w Trzebini na  Os. Gaj w jednym z mieszkań ujawnili i zatrzymali ponad kilogram marihuany i blisko 53 gramów amfetaminy.  Ponadto w mieszkaniu zabezpieczono urządzenia służące do uprawy tych roślin. Oprócz narkotyków w mieszkaniu zatrzymano dwóch 33 – latków, którzy noc spędzili  chrzanowskich pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Dzień dziecka nie okazał się być dla nich radosny bowiem na wniosek prokuratury Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Zostały im postawione zarzuty za uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków za co grozi im do 10 lat pozbawiania wolności.

Kolejny sukces w ujawnieniu dużej ilości marihuany miał miejsce w Chrzanowie na ul. Trzebińskiej 1 czerwca br.. Przed jedną z restauracji kryminalni zatrzymali do kontroli pojazd m-ki Lexus, w której znajdowały się trzy osoby. Byli to mężczyźni w wieku od 20 do 25 lat, zameldowani poza powiatem chrzanowskim.  Wewnątrz pojazdu  policjanci  ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających w postaci  800 gramów  marihuany  oraz kokainę.  Lexus został zabezpieczony na parkingu , a ich kierowca z dwoma pasażerami trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Dwa dni później, podobnie jak w pierwszym przypadku na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec

20 -latka 3 miesięczny tymczasowy areszt za przemyt narkotyków, a wobec 25- latka dozór policyjny za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.