Kolejny zatrzymany sprawca nielegalnego posiadania tytoniu

Kolejny zatrzymany sprawca nielegalnego posiadania tytoniu

Policjanci Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą w Brzesku w toku pracy operacyjnej ustalili i rozliczyli z działalności przestępczej domowego producenta i handlarza papierosami bez znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą  brzeskiej policji w ramach pracy operacyjnej uzyskali informację o nielegalnej sprzedaży dużej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy na terenie jednej z miejscowości  w Małopolsce.

W toku realizacji posiadanych materiałów funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę  w wieku 47 lat u którego w trakcie przeszukania zabezpieczono krajankę tytoniową  w ilości kilkunastu  kilogramów zapakowaną w siedmiu workach oraz gotowe papierosy w ilości prawie 800 sztuk oraz puste opakowania po papierosach, dwie maszynki do krajania tytoniu i tzw. tutki na papierosy.

Sprawca przygotowane przez siebie papierosy pakował do oryginalnych ale już uprzednio używanych paczek po papierosach różnych marek a następnie rozprowadzał w terenie.
Jak ustalono mężczyzna trudnił się tym procederem już od dłuższego czasu.

Aktualnie obliczane jest uszczuplenie podatku akcyzowego.  Przestępstwo zagrożone jest  karą  do 3 lat pozbawienia wolności.