Komenda Powiatowa Policji w Proszowicach. Spotkania w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą”

 Komenda Powiatowa Policji w Proszowicach. Spotkania w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą”

20 czerwca 2017 roku w związku z akcją „ Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach udali się do Szkoły Podstawowej w Szczytnikach. W trakcie spotkania uczniowie zostali poinformowani o zagrożeniach jakie mogą spotkać przebywając nad wodą , oraz o tym, jak należy prawidłowo zachowywać się na terenie kąpielisk. Najmłodsze dzieci wysłuchały również prelekcji na temat „Bezpiecznych wakacji”, natomiast starsze o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu i szkodliwości używek tj. papierosy lub dopalacze.

W ostatnich dniach to nie było jedyne spotkanie z dziećmi, gdyż 15 czerwca 2017 roku podczas organizacji „ Pikniku Rodzinnego” przy Gimnazjum w Proszowicach policjanci oprócz promowania akcji ” Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” , opowiedzieli o trudach pracy policjanta i o bezpiecznych wakacjach. Podczas spotkania dzieci mogły z bliska zobaczyć policyjny radiowóz, by choć na chwilę poczuć się stróżami prawa. Na zakończenie spotkań dzieci otrzymały ulotki i informatory zachęcające do bezpiecznego zachowania nad wodą podczas wakacji oraz mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia przy radiowozie.

Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo” jest prowadzona z  inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Działania informacyjno-edukacyjne, skierowane zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych,  mają na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą.  Działania te będą kontynuowane przez cały okres wakacji. Policjanci  będą zwracać uwagę na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promować będą odpowiedzialne postawy osób przebywających w wodzie i nad wodą.  Akcja realizowana jest  od czerwca do września br. na terenie całego kraju, a szczególnie intensyfikowana na terenie obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku. Jak co roku policjanci będą przypominać dzieciom, młodzieży i dorosłym wypoczywającym nad wodą (również wędkarzom) o zasadach bezpieczeństwa.