KPP Miechów. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo na stoku

KPP Miechów. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo na stoku

W minioną sobotę, 17 lutego 2018 roku, na stoku narciarskim Sławicki Raj policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie przeprowadzili działania mające na celu promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego  korzystania z zimowych atrakcji.

Przy współudziale stacji narciarskiej Sławicki Raj oraz Szkoły Narciarstwa i Snowboardu Ermont, dla dzieci przeprowadzone zostały zawody narciarskie w dwóch kategoriach wiekowych. Działania odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została zainicjowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które przekazało nagrody: kaski, kubki, piłeczki, długopisy oraz odblaski. Policjanci w ramach akcji czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zawodów, ale także promowali pozytywne i odpowiedzialne postawy narciarzy, poszerzali wiedzę na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich. Rozdawali także Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Nagrody zwycięzcom zawodów wręczyli: Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Piotr Galicki oraz sierż. Lidia Kyzioł.

Dodatkową atrakcją dla dzieci była obecność „Inspektora Wawelka” – maskotki małopolskiej Policji. Jak zwykle duży i sympatyczny pluszak wzbudzał zainteresowanie, nie tylko wśród dzieci.