KPP w Wieliczce. Zatrzymani za usiłowanie rozboju i pobicie

KPP w Wieliczce. Zatrzymani za usiłowanie rozboju i pobicie

We wtorek 19 listopada 2017 roku wieliccy policjanci zatrzymali dwie osoby w wieku 26 i 50 lat podejrzewane o usiłowanie rozboju oraz pobicie 35-letniego mężczyzny.
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w rejonie placu Kościuszki w Wieliczce. Około godziny 21.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce został powiadomiony o pobiciu mężczyzny. Skierowani na miejsce funkcjonariusze odnaleźli poszkodowanego. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego. W wyniku pobicia 35-latek doznał rozległych obrażeń twarzoczaszki, złamań szczęki i nosa oraz obrażeń w obrębie jamy brzusznej. W stanie ciężkim, zagrażającym życiu został przewieziony do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń Policji wynikało, że sprawcy zaczepili przypadkowego mężczyznę a następnie bili go rękoma i kopali. Ponadto pobity mężczyzna został przez napastników porażony paralizatorem. Nieprzytomnemu 35-latkowi agresorzy przeszukali kieszenie lecz ze względu na brak cennych przedmiotów niczego nie zabrali.
Zabezpieczono nagranie z kamer monitoringu miejskiego obejmującego miejsce zdarzenia. Po dokładnej analizie zapisu nagrania funkcjonariusz straży miejskiej rozpoznał napastników.
Nad ranem 19 listopada br. sprawcy usiłowania rozboju zostali zatrzymani. Podczas przeszukania w domu jednego z nich odnaleziono i zabezpieczono paralizator. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek prokuratora, 21 listopada 2017 roku Sąd zastosował w stosunku do podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.