Kraków. 3 miesiące tymczasowego aresztu dla 23-latka podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”

Kraków. 3 miesiące tymczasowego aresztu dla 23-latka podejrzanego o  oszustwo metodą „na policjanta”

Kilka dni temu policjanci, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację dotyczącą miejsca pobytu poszukiwanego do kilku spraw 23-letniego mężczyzny. Człowiek ten, już od jakiegoś czasu był także „na celowniku” funkcjonariuszy zajmujących się wykrywaniem sprawców oszustw na tzw. legendę. Według informacji 23-latek miał przebywać w jednym z domów w podkrakowskiej Modlnicy. W trakcie obserwacji wyznaczonego rejonu  policjanci rozpoznali poszukiwanego przez nich mężczyznę. Zaskoczony 23-latek nie sprawiał problemów przy zatrzymaniu.

Mężczyźnie postawiono zarzut oszustwa ( art.286 KK ). Sprawca 4 lutego br. podszywając się pod policjanta CBŚ , miał  nakłonić  pewną kobietę do pozostawienia 20 tys. złotych w wyznaczonym przez niego miejscu w Modlnicy.

Obecnie śledczy ustalają, czy podejrzany ma na swoim koncie również inne oszustwa dokonane tą samą  metodą.  23-latek nie jest też przykładnym ojcem, o czym świadczy uchylanie się od płacenia alimentów. Krakowskim policjantom znany był do tej pory jako drobny złodziej.