Kraków. Sprawca rozboju zatrzymany w komisariacie

Kraków. Sprawca rozboju zatrzymany w komisariacie

Dzielnicowy z III Komisariatu Policji w Krakowie rozpoznał poszukiwanego od kilku miesięcy 22-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna został zatrzymany na terenie komisariatu, gdzie był przesłuchiwany do innej sprawy w charakterze świadka.

 Do zatrzymania doszło 27.11.2017r.  – wtedy w Komisariacie  Policji III w Krakowie przesłuchiwano w charakterze świadka 22 - letniego mężczyznę.  Jeden z dzielnicowych przechodząc korytarzem zauważył przesłuchiwanego świadka. Pomyślał, że „skądś go zna” – postanowił wrócić i przyglądnąć mu się jeszcze raz. Wtedy zorientował się, że to poszukiwany sprawa rozboju, do którego doszło  19.07.2017 r. na jednej ze stacji paliw w Krakowie.  22-latek wczesnym rankiem wszedł do budynku stacji, po czym zagroził pracownikowi użyciem miotacza gazu, który trzymał w ręku i zażądał wydania pieniędzy. Pracownik wydał mu około 600 zł.  Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu, a policjanci zostali z nim zapoznani.

Od rozboju upłynęły już 4 miesiące. Dzielnicowy rozpoznał jednak poszukiwanego po kilku cechach szczególnych, m.in. tatuażach. Mężczyzna ten już w toku wstępnej rozmowy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji III  przyznał, że to on był sprawcą przedmiotowego rozboju. Został zatrzymany i doprowadzony w dniu 28.11.2017 r. do Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód, gdzie  przedstawiono mu zarzut z art. 280 § 1 kk, do którego przyznał się. Wobec zatrzymanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.