Kraków. Systematyczne działania prewencyjne prowadzone przez małopolskich policjantów przeciwko wandalom, zaowocowały kolejnymi zatrzymaniami

Kraków. Systematyczne działania prewencyjne prowadzone przez małopolskich policjantów przeciwko wandalom, zaowocowały kolejnymi zatrzymaniami

 

Dokładne przeanalizowanie poprzednich spraw aktów wandalizmu, pozwoliło na ustalenie schematu działania sprawców oraz wytypowanie miejsc w których, prawdopodobnie mogą pojawić się kolejne graffiti.  

 Dzięki opracowaniu i późniejszym wykorzystaniu informacji, jak również skrupulatnej pracy służb patrolowych tylko przez weekend na terenie Krakowa zatrzymano kolejnych trzech pseudografficiarzy.

 Patrolujący policjanci dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji w sobotę 29.03 około 9:30 zatrzymali 41 letniego Tomasza W. który, nanosił napisy o treści pseudokibicowskiej na elewację jednego z budynków przy os. Na Skarpie.

 Natomiast kolejne dwa zatrzymania miały miejsce w niedzielę 30.03 około godziny 15:30 przy ulicy Na Szaniec, gdzie w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku wpadli 23 latek oraz 25 latek w trakcie, gdy nielegalnie malowali sprayami elewację budynków.

 Na miejscu interwencji podczas przeszukania wandali oprócz puszek ze sprayem policjanci zabezpieczyli również skradziony telefon komórkowy, który to po ustaleniu okoliczności kradzieży trafi do prawowitego właściciela. Straty poniesione w wyniku aktów wandalizmu wyceniono na około kilka tys. złotych. 

Wszyscy trzej wandale odpowiedzą za zniszczenia mienia a dodatkowo jednemu z nich zostanie jeszcze przypisany zarzut nabycia przedmiotu pochodzącego z przestępstwa. Za popełnione czyny grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawców uszkodzenia mienia oprócz konsekwencji karnych  może czekać także  konieczność naprawienia  szkody.