Krakowscy policjanci zabezpieczali uroczystości pogrzebowe Andrzeja Wajdy

Krakowscy policjanci zabezpieczali uroczystości pogrzebowe Andrzeja Wajdy

19 października, w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe Andrzeja Wajdy. W tym dniu do stolicy Małopolski przyjechały osobistości zarówno ze świata polityki jak i sztuki. Wśród licznie zgromadzonych żałobników był także prezydent RP Andrzej Duda. W bazylice św. Trójcy nad urną z prochami reżysera została odprawiona msza święta, w której uczestniczyły tłumy żałobników.  Nie wszyscy , którzy przyszli pożegnać wielkiego reżysera zmieścili się w  kościele oo. Dominikanów  uczestnicząc w ostatnim pożegnaniu na ul. Stolarskiej.  Po mszy, kondukt pogrzebowy przeszedł na cmentarz Salwatorski, gdzie w rodzinnym grobie spoczęły prochy Andrzeja Wajdy.

Całość uroczystości  funeralnych zabezpieczało kilkudziesięciu krakowskich policjantów, którzy dbali zarówno o bezpieczeństwo  osób uczestniczących  w pogrzebie jak również o spokój i porządek publiczny  podczas ostatniej drogi zmarłego.

Uroczystość przeszła bardzo spokojnie, policjanci nie odnotowali  żadnych incydentów które mogły zakłócić  jej przebieg.