Krakowscy policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany

Krakowscy policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby, które w miejscu zamieszkania posiadały środki odurzające. W trakcie policyjnych działań zabezpieczonych zostało ponad 220 gramów marihuany.

W zeszłym tygodniu krakowscy kryminalni ustalili miejsca, w których przebywać miały osoby posiadające substancje psychoaktywne. Podczas prowadzonych działań w rejonie krakowskiego Płaszowa oraz Nowej Huty funkcjonariusze namierzyli dwóch 31-latków, wobec których posiadali podejrzenia, że mogą posiadać narkotyki. W trakcie przeszukania odzieży u jednego z mężczyzn znaleziono susz roślinny zawinięty w folię aluminiową, natomiast w miejscu zamieszkania drugiego policjanci odnaleźli pojemnik, a w nim  ponad 20 sztuk zawiniątek z folii aluminiowej oraz przygotowane pakunki z suszem roślinnym. Ponadto zabezpieczona została waga elektroniczna oraz spora ilość gotówki. Po przebadaniu narkotyków okazało się, że jest to marihuana o łącznej wadze ponad 220 gramów.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Pierwszy z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Drugi 31-latek odpowie natomiast za posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach, czyniąc przygotowania do wprowadzenia ich na czarny rynek, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto zastosowany został wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.