Krakowscy policjanci zatrzymali 35-letniego oszusta, który wyłudził 90 tys. zł metodą na policjanta CBŚP

Krakowscy policjanci zatrzymali 35-letniego oszusta, który wyłudził 90 tys. zł metodą na policjanta CBŚP

28 listopada 2017 r. w jednym z krakowskich mieszkań zadzwonił telefon. Słuchawkę podniosła 80-letnia kobieta. Jej rozmówca podał się za policjanta CBŚP, prowadzącego tajną akcję, mającą na celu ochronę środków pieniężnych zgromadzonych na jej rachunku bankowym. Kobieta uwierzyła w usłyszaną wersję i zdecydowana na współpracę z w/wym przedstawicielem organów ścigania, wykonywała wydawane jej polecenia. I tak zgodnie z wytycznymi mężczyzny, udała się do placówki finansowej, gdzie uzyskała dostęp internetowy do swojego konta, wpisując do kontaktów numer telefonu oraz adres mailowy uprzednio podane przez rozmówcę. Kolejny krok należał już do sprawcy, który z konta seniorki zlecił wykonanie dwóch przelewów  na łączną kwotę 150 tys. zł na zagraniczne rachunki.

 

Po rozmowie z członkami rodzina zaniepokojona seniorka powiadomiła  jednak policję. Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie błyskawicznie podjęli czynności w tej sprawie doprowadzając do anulowania jednej z transakcji i odzyskując  części pieniędzy. Kilkumiesięczne dochodzenie  doprowadziło do wytypowania i zatrzymania w Warszawie 35-letniego (mieszkańca stolicy) podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa.

5 czerwca br. mężczyzna usłyszał zarzut wyłudzenia od 80-latki kwoty 150 tys. zł za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.