Krakowscy policjanci zatrzymali 4 włamywaczy

Krakowscy policjanci zatrzymali 4 włamywaczy

Krakowscy policjanci zatrzymali czterech obcokrajowców, którzy usiłowali włamać się do mieszkania w jednym z bloków na Prądniku Czerwonym. Funkcjonariuszy zaalarmował jeden z mieszkańców bloku. W postępowaniu prowadzonym przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście–Wschód całej czwórce przedstawiono zarzuty, a decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
19 listopada około godz. 4 nad ranem, policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie otrzymali zgłoszenie o próbie włamania do mieszkania w bloku na Prądniku Czerwonym. Według zgłoszenia jednego z mieszkańców budynku, sprawców mogło być kilku. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji z Ogniwa Wywiadowczo–Patrolowego komisariatu. Funkcjonariusze wchodząc do klatki schodowej usłyszeli jakieś podejrzane odgłosy z górnych pięter bloku, świadczące o tym, że sprawcy mogą być cały czas w budynku. Dlatego też, jeden z policjantów pozostał na parterze aby odciąć włamywaczom drogę ucieczki, natomiast drugi pobiegł schodami na górę. Na 5 piętrze natknął się na 3 mężczyzn zachowujących się bardzo nerwowo, którzy za wszelką cenę usiłowali opuścić budynek. Mężczyźni tłumaczyli się, że właśnie przyszli odwiedzić znajomych, którzy mieli w tym bloku mieszkać. Jednak w mieszkaniu, do którego miano się włamywać, policjant zauważyli uszkodzoną wkładkę zamka w drzwiach. Cała trójka została zatrzymana. Podobnie jak czwarty ze sprawców, który czekał na kolegów w samochodzie marki Ford Focus, zaparkowanym nieopodal bloku. Bardzo szybko ustalono, że narzędzia służące do przełamania zamków w drzwiach mieszkania zostały ukryte przez włamywaczy w skrzynce na gaz mieszczącej się piętro wyżej.
Postępowanie w tej sprawie z uwagi na jego charakter, zostało przekazane do Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Policjanci we współpracy z Prokuraturą Rejonową Kraków Śródmieście–Wschód zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego zatrzymani w wieku 22, 29, 38 i 40 lat usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem (art.279 KK) – za co grozi 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.