Krakowscy policjanci zatrzymali handlarzy podrobionymi towarami

Krakowscy policjanci zatrzymali handlarzy podrobionymi towarami

11 sierpnia br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, działając w oparciu o posiadane informacje, zatrzymali na jednej z krakowskich giełd cztery osoby podejrzane o sprzedaż towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Nielegalni handlarze podrobionymi ubraniami oraz perfumami za swoje postępowanie odpowiedzą karnie.

W zeszłą niedzielę, w godzinach przedpołudniowych, funkcjonariusze przeprowadzali działania na terenie jednej z giełd na krakowskim Podgórzu. Najpierw zatrzymali 46-letniego mężczyznę oraz 43-letnią kobietę, którzy posiadali stoisko z podrobioną odzieżą oraz perfumami. Przestępczy proceder pary wspólników naraziły właścicieli znaków towarowych na straty w wysokości ponad 26 tys. zł.

Następnie policjanci zatrzymali dwie kobiety, w wieku 39 i 31 lat, u których zabezpieczyli ponad 200 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. W tym przypadku właściciele znaków towarowych ponieśli straty w wysokości ponad 66 tys. zł.

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem zatrzymanych 39-letnia kobieta przesłuchana została w charakterze świadka. Pozostałe osoby odpowiedzą karnie za naruszenie przepisów prawa o własności przemysłowej, za co grozi im do 5 lat więzienia.