Krakowscy policjanci zatrzymali sprawcę serii uszkodzeń mienia na terenie Nowej Huty

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawcę serii uszkodzeń mienia na terenie Nowej Huty

Dzięki długiej i skomplikowanej pracy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który od dwóch lat uszkadzał szyby w oknach mieszkalnych oraz w pojazdach na terenie osiedla Centrum B w Nowej Hucie. 55-latkowi postawiono już osiem zarzutów uszkodzenia mienia jednak niewykluczone, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej tego typu czynów. Policja prosi o zgłaszanie się osób, które na przestrzeni ostatnich miesięcy zauważyły w oknach swoich mieszkań lub samochodów uszkodzenia, które mogą przypominać ślady po metalowych kulkach.

Od 2016 roku do Komisariatu Policji VIII w Krakowie zaczęły wpływać zgłoszenia dotyczące uszkodzenia mienia na terenie osiedla Centrum B w Nowej Hucie w postaci przestrzelin szyb w oknach mieszkalnych oraz w pojazdach. Od momentu napływu pierwszych zgłoszeń kryminalni z KP VIII w Krakowie rozpoczęli pracę w celu ustalenia sprawcy bądź sprawców tych czynów. Dużym utrudnieniem dla funkcjonariuszy był fakt, że uszkodzenia następowały w różnych miejscach osiedla jak również, że sprawca po kilku takich zdarzeniach zaprzestawał swojej działalności na kilka miesięcy. Po przeanalizowaniu całości materiału policjanci wytypowali mieszkanie z którego można było oddawać strzały, jak również wytypowali osobę, która mogła dokonywać tych czynów. 12 kwietnia br. policjanci Wydziału Kryminalnego KP VIII w Krakowie weszli do wytypowanego mieszkanie, gdzie zatrzymali 55-latka. W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli przedmiot przypominający broń wraz z kulkami metalowymi. Zatrzymany mężczyzna przyznał się, że przez ostatnie dwa lata strzelał w przypadkowe okna na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Jak do tej pory mężczyźnie przedstawiono zarzuty z uszkodzenia mienia (art. 288 kk) w ośmiu mieszkaniach. 55-latek odpowie również za kilka wykroczeń. Policja prosi o zgłaszanie się osób poszkodowanych z rejonu Osiedla Centrum B, które stwierdziły uszkodzenia w postaci przestrzelin w oknach swoich mieszkań. Kontakt z dyżurnym KP VIII Kraków Os. Zgody 10 tel. 12 61-52-910.