„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”… w Smerekowcu

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”… w Smerekowcu

Policjanci z gorlickiej komendy Policji oraz dzielnicowi z Posterunku Policji w Uściu Gorlickim uczestniczyli w uczniowskiej spartakiadzie, która w ostatni piątek odbyła się na stoku narciarskim w Smerekowcu. Podczas zawodów narciarskich policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na stoku oraz zorganizowali tematyczny konkurs. Na uczestników czekały nagrody. Działania odbyły się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

W dniu 8 lutego 2019 roku, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjantka z KPP w Gorlicach wraz z dzielnicowymi PP w Uściu Gorlickim zorganizowali konkurs dla dzieci uczestniczących w Spartakiadzie Zimowej w Smerekowcu. Dzieci, które zgłosiły się do udziału w konkursie odpowiadały na pytania dotyczące bezpiecznych zachowań w trakcie jazdy na nartach oraz w czasie innych form zimowego wypoczynku. Pytania były dostosowane do wieku uczestników, a każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była upominkiem. Na koniec wśród uczestników konkursu przeprowadzono losowanie, które wyłoniło troje szczęśliwców nagrodzonych kaskami narciarskimi. Pozostałe dzieci biorące udział w rywalizacji otrzymały z rąk policjantów drobne upominki.

Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich, w tym upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.