Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą w Suchej Beskidzkiej

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą w Suchej Beskidzkiej

Podczas Dni Gminy Budzów, 18 sierpnia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadzili działania profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież  ale także osoby dorosłe.

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2019 r. Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Funkcjonariusze radzili małym mieszkańcom naszego powiatu, na co należy zwrócić uwagę i jakich zachowań unikać, podczas korzystania z uroków wakacyjnego wypoczynku. Omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz w pobliżu akwenów wodnych. Policjanci przypomnieli o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia, a także zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Dzieci z radością uczestniczyły w spotkaniu, wsiadały do radiowozu, „robiły” sobie odciski palców. Za dobre odpowiedzi na zadawane przez policjanta pytania, dzieci otrzymywały przygotowane nagrody oraz książeczki  o tematyce bezpieczeństwa nad wodą.