„Kręci mnie bezpieczeństwo” – piknik rodzinny w Rusocicach

„Kręci mnie bezpieczeństwo” – piknik rodzinny w Rusocicach

11  czerwca 2017 roku policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Krakowie uczestniczyli w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w imprezie plenerowej, zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Rusocicach w powiecie krakowskim. Podczas pikniku zaproszono dzieci oraz dorosłych do specjalnie zorganizowanego stanowiska, gdzie mogli zapoznać się z pracą Policji oraz poczuć się przez chwilę, jak prawdziwi policjanci przymierzając sprzęt i wyposażenie policjanta. Najmłodsi mieli okazję usiąść za kierownicą radiowozu policyjnego oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką małopolskiej Policji „Inspektorem Wawelkiem”, pomagającą policjantom w prowadzonych akcjach prewencyjnych. 

W ramach powyższego przedsięwzięcia dzieci miały możliwość zapoznania się z tematyką bezpieczeństwa w sieci, a także kampanią prewencyjną pod nazwą „Bezpieczne wakacje”, a także zagrożeniami związanymi z używaniem narkotyków i dopalaczy. Omówiono również treści promujące zdrowy styl życia oraz zachowania bezpieczne wśród dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym.

Każda osoba, która odwiedziła „stoisko” prewencji otrzymała materiały profilaktyczne, broszury, ulotki, propagujące zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz w miejscu zamieszkania, natomiast dzieciom wręczano malowanki oraz słodkości. Najmłodsi otrzymywali również pamiątkową kartkę „Inspektora Wawelka” wraz z „odciskami” swoich palców.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych osób.