Krewki senior, po kłotni z żoną, oddał kilka strzałów z pistoletu - usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Krewki senior strzelał do żony z pistoletu - usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 77-letniego mężczyznę, który we czwartek w Bukowinie Tatrzańskiej oddał kilka strzałów z pistoletu. Na szczęście nikt nie został ranny. Krewki senior trafił do policyjnego aresztu. Jego „wyczyn” potraktowany został z całą surowością prawa – przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Zakopiański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło we czwartek w Bukowinie Tatrzańskiej. Jak wstępnie ustalono, 77-letni mieszkaniec tej miejscowości, po kłótni z żoną, wyjął pistolet „CZ” i wystrzelił z niego kilka pocisków.  Była to broń na ostrą amunicję.

 Na szczęście nikt nie został ranny.  Mężczyzna po całym, zajściu oddalił się w nieznanym kierunku. Zaalarmowani policjanci bardzo szybko ustalili, gdzie mógł przebywać. Na jednej z posesji w Bukowinie Tatrzańskiej mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, a następnie przewieziony do Komedy Powiatowej Policji w Zakopanem. 77-latek trafił  do policyjnego aresztu. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego strzelał. Policjanci wyjaśniają okoliczności zajścia i jego szczegóły. Podejmowane w sprawie czynności doprowadziły do odebrania 77-latkowi broni palnej typu „CZ” oraz „ostrej” amunicji. Ponadto zabezpieczono pięć innych jednostek broni.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zakopanem. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Zakopanem aresztował tymczasowo mężczyznę na okres dwóch miesięcy.