Krynica - Zdrój. Kolejny radiowóz dofinansowany przez samorząd

Krynica - Zdrój. Kolejny radiowóz dofinansowany przez samorząd

Inspektor Jarosław Tokarczyk Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu podziękował wczoraj (14 stycznia br.) Burmistrzowi Krynicy-Zdroju za dofinansowanie zakupu nowego radiowozu, który będzie wykorzystywany w służbie przez krynickich policjantów.

W przekazaniu pojazdu wziął udział Piotr Ryba – Burmistrz Krynicy-Zdroju oraz Irena Weber-Grelecka – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krynicy - Zdroju, a także Komendant krynickiego komisariatu Policji – nadkom. Andrzej Stach.

Szef sądeckich policjantów, insp. Jarosław Tokarczyk wręczając okolicznościowy grawerton, podziękował przedstawicielom władz samorządowych za finansowe wsparcie udzielone w 2019 roku, podkreślając dobrą współpracę i inicjatywę włodarzy podejmowaną na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów tak licznie odwiedzających uzdrowisko.

Nowy nieoznakowany radiowóz marki Hyundai Kona z napędem na 4 koła, wyprodukowany w roku 2019 o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych został zakupiony w połowie z budżetu Policji, a w połowie z budżetu krynickiego samorządu.

Wymiana policyjnego taboru jest niezwykle istotna z uwagi na to, że samochody te niejednokrotnie mają przebieg przekraczający 300 tys. kilometrów.

 

Zdjęcia: UM w Krynicy-Zdroju