Maskotka „Tygrys Ratownik” dla dzieci poszkodowanych w zdarzeniach drogowych

Maskotka „Tygrys Ratownik”  dla dzieci poszkodowanych w zdarzeniach drogowych

Wypadki i kolizje drogowe należą do jednych z najbardziej traumatycznych przeżyć, jakich możemy doświadczyć, będąc uczestnikami ruchu drogowego. Zdarza się, że biorą w nich udział również dzieci, które często nie rozumieją sytuacji, w której się znalazły. W tych trudnych chwilach wymagają one szczególnego traktowania i opieki, by mogły znowu poczuć się bezpiecznie. Aby zmniejszyć strach wśród najmłodszych uczestników zdarzeń drogowych, sądeccy policjanci mają do dyspozycji pluszowych pomocników.

22 października br. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, członkowie zarządu Fundacji „Bezpiecznie do Celu” Jarosław Mleczko i Mariusz Tokarczyk przekazali  na ręce szefa sądeckiej Policji - insp. Jarosława Tokarczyka, „maskotki pierwszej pomocy psychologicznej” dla dzieci poszkodowanych w zdarzeniach drogowych. W spotkaniu wzięli udział także zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu - nadkom. Tomasz Florek oraz mł. insp. Adam Bukański oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - podinsp. Albert Kogut. Pluszowe tygrysy trafią do radiowozów w powiecie nowosądeckim, które zajmują się obsługą zdarzeń drogowych, a następnie do dzieci uczestniczących w tych zdarzeniach. 

„Tygrys Ratownik” ma kilka zadań. Po pierwsze, ma złagodzić uraz psychiczny u malucha, który jest ofiarą lub świadkiem zdarzenia drogowego. Ma również pomóc nawiązać służbom ratowniczym kontakt z dzieckiem. Mamy nadzieję, że wręczenie dzieciom przez policjantów maskotki, pomoże odwrócić ich uwagę od zaistniałej sytuacji na drodze.