Mężczyzna ujął nietrzeźwego kierowcę mercedesa

Mężczyzna ujął nietrzeźwego kierowcę mercedesa

30 września br. około godz. 18:30 na skrzyżowaniu ulic Oświęcimskiej z ul. Partyzantów w Chrzanowie doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego mercedesem

Kierującemu audi wyjeżdżającemu  z Libiąża od samego początku wydawało się, że jadący przed nim kierowca mercedesa albo rozmawia przez telefon komórkowy albo jest po prostu nietrzeźwy. Bacznie obserwował sytuację jednak, gdy mercedes zaczął ł jechać od lewej do prawej krawędzi jezdni mężczyzna postanowił zareagować. Zrównał się  z nim samochodem i zwrócił uwagę by tamten nie rozmawiał przez telefon. Kierujący audi szybko zorientował się, jednak  że to nie telefon jest przyczyną jazdy „wężykiem” tylko stan nietrzeźwości. Mężczyzna z mercedesa bełkotliwie oświadczył, że nie rozmawia przez telefon. Kierowca audi wysiadł z swojego samochodu podszedł do drugiego samochodu i wyciągnął kluczyki z stacyjki oraz  powiadomił Policję. Między mężczyznami wywiązała się awantura słowna. Na szczęście patrol Policji zadysponowany na miejsce zdarzenia przybył natychmiastowo.

Kierującego mercedesem poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu  z wynikiem 2,5 promila. Zatrzymano mu prawo jazdy. Po wykonaniu z nim   czynności został zwolniony i oddany pod opiekę wskazanej przez niego osobie. Około godz. 23:40 dyżurny chrzanowskiej Policji został powiadomiony o mężczyźnie zakłócającym  ciszę nocną dobijającego się do jednego z mieszkań. Na miejscu policjanci stwierdzili, że to ten sam mężczyzna , który kierował mercedesem w stanie nietrzeźwym. 40- latek z województwa śląskiego trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w chrzanowskiej komendzie, gdzie poczeka, aż wytrzeźwieje.