Miechowscy policjanci wzięli udział w pikniku charytatywnym w Kalinie Rędzinach. Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Miechowscy policjanci wzięli udział w pikniku charytatywnym w Kalinie Rędzinach. Kampania  „Kręci mnie bezpieczeństwo”

2 lipca 2017 r., w Kalinie Rędzinach odbył się Rodzinny Piknik Sportowo-Charytatywny, który zorganizowany został przez Kółko Rolnicze w Kalinie Lisiniec a przyświecał mu szczytny cel – zbiórka pieniędzy dla chorego, trzyletniego Piotrusia.  Miechowscy policjanci wsparli tą piękną ideę i biorąc udział w pikniku zapewnili dodatkowe atrakcje uczestnikom.

Podczas pikniku policjanci przeprowadzili prelekcję dla rodziców oraz dzieci, której głównym tematem było bezpieczeństwo podczas wakacji. Działanie te doskonale wpisały się w kampanię zainicjowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dzieci zachęcone możliwością zobaczenia sprzętu policyjnego a także otrzymania gadżetów w postaci opasek odblaskowych i płyt CD z bajkami profilaktycznymi „Owce w sieci”, pomimo innych atrakcji, chętnie zebrały się by porozmawiać z policjantem o bezpieczeństwie. Zagrożenia w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w Internecie, podczas prac w rolnictwie a także bezpieczny wypoczynek nad wodą to główne tematy omówione podczas spotkania z dziećmi. Uczestnicy pikniku mogli także przymierzyć narkogogle – okulary, które symulują stan po zażyciu narkotyków i sprawdzić jak widzi rzeczywistość osoba pod wpływem narkotyków i jak niebezpieczne może być na przykład jej uczestnictwo w ruchu drogowym. Z kolei dla najmłodszych uczestników pikniku wielką frajdą była możliwość by usiąść za kierownicą radiowozu, czy też przymierzyć kamizelkę kuloodporną i zobaczyć wyposażenie policjantów.

Podziękowanie i medal od organizatorów za pomoc w organizacji pikniku w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie podinsp. Tomasza Drożdżaka odebrał Naczelnik Wydziału Kryminalnego asp. szt. Andrzej Śliwa.