Mieszkaniec Oświęcimia i dzielnicowi zapobiegli tragedii

Mieszkaniec Oświęcimia i dzielnicowi zapobiegli tragedii

Oświęcimscy dzielnicowi  zdjęli z torowiska  40 – letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Desperacki akt pierwszy dostrzegł mieszkaniec Oświęcimia i zaalarmował Policję.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek przed południem (20.03.2020)  w Oświęcimiu.  Oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od 26 – letniego mieszkańca Oświęcimia o mężczyźnie znajdującym się na nasypie kolejowym. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna nie chce zejść z torowiska, gdyż chce rzucić się pod pociąg. Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi, którzy błyskawicznie odnaleźli zgłaszającego oraz niedoszłego samobójcę. Mężczyzna trzymał się szyn kolejowych i nie reagował na żadne polecenia policjantów. Dzielnicowi siłą ściągnęli  go z torowiska, a następnie przekazali pod opiekę ratowników medycznych. Jak się okazało, był to 40 –letni mieszkaniec Oświęcimia.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się 26 –latkowi, który widząc zagrożenie dla życia człowieka natychmiast powiadomił służby ratunkowe.