Myśleniccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas Tour de Pologne

Myśleniccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas Tour de Pologne

Wczoraj przez teren powiatu myślenickiego przejechali kolarze w ramach V etapu wyścigu kolarskiego 75. Tour de Pologne UCI World Tour 2018. Nad bezpieczeństwem kibiców, sportowców oraz towarzyszących im ekip, a także zgromadzonych na trasie wyścigu kibiców czuwali policjanci.

Czwarty etap rozpoczął się w Wieliczce, finisz zaś był w Bielsku Białej (woj. śląskie). Kolarze do naszego powiatu wjechali od strony Gminy Siepraw. Następnie kierowali się przez Zawadę i Polankę do Myślenic gdzie wjechali na Zakopiankę. DK nr  jechali do Jawornika, gdzie skręcili w kierunku Sułkowic. Nasz powiat opuścili w Harbutowicach, gdzie na granicy powiatów zabezpieczenie wyścigu przejęli policjanci z powiatu suskiego.

Dla funkcjonariuszy z KPP Myślenice to nie pierwsze takie zabezpieczenie. W poprzednich latach wyścig również przejeżdżał przez powiat myślenicki. Niemniej jednak trasa co roku się zmienia i każde takie zabezpieczenie jest niełatwym zadaniem. Tym bardziej cieszymy się, że przejazd zawodników przez powiat myślenicki przebiegł bez zakłóceń, a zmagania kolarzy oglądali licznie zgromadzeni przy ulicach kibice.

W zabezpieczeniu oprócz policjantów brali udział również strażacy OSP oraz służby porządkowe.
Wszystkim, którzy mają swój wkład w bezpieczny przebieg imprezy serdecznie dziękujemy.