Na rowerze z czterema promilami

Na rowerze z czterema promilami

Mimo wielu działań podejmowanych przez policję problem kierujących na „podwójnym gazie” nadal istnieje. Dotyczy on nie tylko kierujących samochodami ale też pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy, że osoba nietrzeźwa  na drodze to poważne zagrożenie dla niej samej jak  wszystkich innych uczestników ruchu. Na szczęście są ludzie, którzy widząc nieodpowiedzialnych kierowców reagują.

Tak było wczoraj w Skrzyszowie, kiedy prowadząca samochód  kobieta zauważyła jadącego wężykiem rowerzystę. Kierowca stracił równowagę i wywrócił się na jezdnię. Mimo, że pani śpieszyła się do pracy, zadzwoniła i powiadomiła służby o zajściu.

We wskazane miejsce udali się policjanci tarnowskiej drogówki. Kiedy dotarli do rowerzysty, nie mieli żadnych wątpliwości, że mężczyzna pił alkohol, ale wynik badania zaskoczył nawet ich. Przecierali oczy ze zdumienia gdy 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego „wydmuchał” prawie  … 4 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialnego rowerzystę czeka teraz sprawa w sądzie, a my przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywna do 5 tysięcy złotych.

Kierowco pamiętaj - za kierownicę wsiadaj zawsze trzeźwy i wypoczęty. Jeśli masz wątpliwości czy możesz prowadzić pojazd,  skorzystaj  z alkomatów stacjonarnych w budynku komisariatów Tarnów-Centrum i Tarnów-Zachód. Nie ryzykuj zdrowiem i życiem swoim i innych ludzi - bądź odpowiedzialnym kierowcą.