Nadmierna prędkość to główna przyczyna zdarzeń drogowych. Prezentujemy nagranie ku przestrodze.

Nadmierna prędkość to główna przyczyna zdarzeń drogowych. Prezentujemy nagranie ku przestrodze.

Nadmierna prędkość to główna przyczyna zdarzeń drogowych. Przekonała się o tym we wtorek w południe kierująca samochodem osobowym marki Renault, która nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze. Kobieta w miejscowości Podczerwone na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, następnie na chodnik, uderzyła w ogrodzenie i dachowała na terenie przyległej posesji. O mały włos nie doszło do zderzenie na pojazdem nadjeżdżającym z naprzeciwka.  Całe szczęście, że w tamtej chwili nikt nie szedł chodnikiem i nikogo nie było na podwórku.

Świadkowie ruszyli z pomocą, wezwano pomoc.  Poszkodowana z pojazdu wyszła o własnych siłach (jechała sama). Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Kierująca była trzeźwa. Z urazem głowy została przewieziona do szpitala. Na szczęście obrażenia jakie odniosła okazały się niegroźne. Na miejscu czynności wykonywali nowotarskiej drogówki oraz strażacy z OSP Podczerwone oraz JRG Nowy Targ.

To nagranie pokazuje, jak bardzo niebezpieczna jest nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że czasami nawet ta dozwolona w danym miejscu  prędkość wcale nie oznacza prędkości bezpiecznej. Konieczne jest dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i atmosferycznych.  Apelujemy o włączenie się w akcję "Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!" ( http://policja.pl/pol/aktualnosci/181305,Nie-Zabijaj-Jedz-bezpiecznie.html ) poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem— zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

Loading Video...