Nałogowy palacz seryjnym złodziejem

Nałogowy palacz seryjnym złodziejem

Kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zatrzymali 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież  1620 paczek papierosów.

Kilka dni temu funkcjonariusze z „Ósemki” uzyskali informację, iż na terenie jednej z  firm, od dłuższego czasu dochodzi do kradzieży wyrobów tytoniowych. Zintensyfikowane czynności operacyjne pozwoliły policjantom na potwierdzenie nielegalnego procederu oraz wytypowanie pracownika, który się nim trudnił. Do zatrzymania amatora cudzych papierosów doszło 26 października br. w jego miejscu pracy. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli przy 48-latku kilkanaście paczek skradzionych papierosów oraz specjalną torbę z podwójnym dnem, do której chował swe łupy przed wyjściem z pracy. Kolejne paczki papierosów zostały ujawnione w użytkowanej przez niego szafce oraz pojeździe, którym się poruszał.

Według ustaleń śledczych, mężczyzna od grudnia 2016 r. wyniósł z zakładu pracy 1620 paczek papierosów o wartości przekraczającej 24 tys. zł. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 23 zarzutów kradzieży, do których popełnienia się przyznał. Wyjaśnił, iż jest nałogowym palaczem, dlatego kradł papierosy z myślą o sobie i najbliższej rodzinie. Podejrzanemu grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.