Narkotykowa realizacja krakowskich kryminalnych

Leżące na stole worki wypełnione marihuaną

Skuteczne działania krakowskich policjantów pozwoliły na zatrzymanie 2 osób posiadających znaczne ilości substancji psychoaktywnych.

8 maja br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się w rejon jednej z ulic znajdujących się na terenie Płaszowa, gdzie według zgromadzonych informacji miała przebywać osoba posiadająca środki odurzające. Około godziny 19.00 zauważyli oni samochód prowadzony przez osobę, na którą oczekiwali. Zatrzymali wytypowany pojazd i wylegitymowali kierującego, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Krakowa. W czasie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli susz roślinny owinięty aluminiową folią. Wraz z kierowcą udali się do jego mieszkania, gdzie odnaleźli torbę foliową z suszem roślinnym, młynek do mielenia oraz gotówkę w polskiej i zagranicznej walucie. Co więcej, 28-latek posiadał przy sobie klucze do innego mieszkania, które również zostało sprawdzone przez kryminalnych. Przeszukanie zakończyło się ujawnieniem i zabezpieczeniem znacznych ilości suszu roślinnego oraz innych substancji, a także, wagi elektronicznej, kilku telefonów komórkowych oraz gotówki.

Posiadane informacje o innych osobach powiązanych z tą sprawą oraz prowadzona obserwacja jednej z ulic w rejonie Prądnika Białego pozwoliły na zatrzymanie w tym samym czasie 42-letniego właściciela firmy, w siedzibie której funkcjonariusze również znaleźli susz roślinny oraz woreczek foliowy z zawartością białej zbrylonej substancji.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Tam przebadano oraz zważono narkotyki. W sumie policjanci zabezpieczyli susz roślinny o wadze blisko 1800 gramów, prawie 10 gramów haszyszu i blisko 45 gramów kokainy. Obaj odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Dodatkowo starszy z nich usłyszał zarzut udzielania narkotyków innym osobom. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do lat 10. Ponadto sąd zastosował wobec nich jako środek zapobiegawczy tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

zatrzymany mężczyzna

zatrzymany mężczyzna