Nie mieli czy wrócić z imprezy więc zabrali cudzy samochód. Limanowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców

Nie mieli czy wrócić z imprezy więc zabrali cudzy samochód. Limanowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców

8 października b.r. kilka minut po godz. 4.00 dyżurny KPP w Limanowej otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki audi, do której doszło tej nocy w miejscowości Dobra.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu. Do działań włączyli się także  funkcjonariusze z jednostek ościennych. Już po 2 godzinach od zgłoszenia  policjanci zlokalizowali skradziony pojazd. Auto stało zaparkowane w rejonie ulicy Orkana w Mszanie Dolnej. Bardzo szybko ustalono i zatrzymano także sprawców tego czynu. Są to 2 mieszkańcy  gminy Mszana Dolna i Niedźwiedź w wieku 20 do 25 lat podejrzewani o dokonanie kradzieży pojazdu, a także kierowanie nim w stanie nietrzeźwości. Jeszcze tego samego dnia zostali osadzeni w KPP w Limanowej. Okazało się, że młodzi mężczyźni wracali tej nocy z imprezy z Dobrej. Postanowili ukraść samochód ( innemu uczestnikowi zabawy ) aby dojechać do swoich domów.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im  zarzutu przestępstwa krótkotrwałego użycia pojazdu. Podejrzani przyznali się do winy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Komisariat Policji w Tymbarku prowadzi jednak dalsze dochodzenie, mające ustalić, który z mężczyzn kierował w tym dniu samochodem, gdyż jak się okazało w chwili zatrzymania wszyscy znajdowali się w stanie po spożyciu alkoholu.