Nielegalne automaty do gry zabezpieczone w Niepołomicach

Nielegalne automaty do gry zabezpieczone w Niepołomicach

Policjanci z referatu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadzili do zabezpieczenia 3 nielegalnych automatów do gier hazardowych znajdujących się w Niepołomicach.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 automaty, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym. Przeprowadzony eksperyment procesowy na automatach znajdujących się w lokalu jednoznacznie wykazał, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zabezpieczone automaty przekazane zostały funkcjonariuszom Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Od początku roku wspólne działania na terenie powiatu wielickiego doprowadziły do zabezpieczenia 11 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Należy pamiętać, że 1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która wprowadziła nowe rozwiązania dotyczące m.in. gier na automatach, które obecnie mogą być organizowane wyłącznie w kasynach, a poza kasynami organizatorem gier na automatach może być tylko i wyłącznie jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Zgodnie z nowelizacją ustawy posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione.