Nielegalnie posiadał części broni palnej i kuszę

Nielegalnie posiadał części broni palnej i kuszę

Oświęcimscy policjanci zatrzymali 60 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który nielegalnie posiadał kuszę oraz części broni palnej. Za powyższy czyn grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Oświęcimia, która będąc na porannym spacerze z psem, na terenie Osiedla Zasole w Oświęcimiu znalazła metalową rurę wyglądającą jak lufa karabinu. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie potwierdzili, że znaleziony przedmiot stanowi element broni palnej. W związku z tym funkcjonariusze zabezpieczyli lufę, a następnie przystąpili do ustalania okoliczności w jakich została porzucona oraz jej właściciela.

W trakcie czynności policjanci natrafili na ślad, który doprowadził ich do 60 – letniego mieszkańca Oświęcimia, w którego mieszkaniu podczas przeszukania odnaleziono kolejne części broni palnej w postaci kolby i zamka, a także  metalowa kuszę, której posiadanie jest również zabronione. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji, gdzie potwierdził, że zabezpieczone przedmioty są jego własnością.

W toku prowadzonego dochodzenia policjanci ustalą czy zabezpieczone przedmioty były wykorzystywane do popełnienia innych przestępstw.