Nietypowa interwencja dzielnicowych

Nietypowa interwencja dzielnicowych

Dzielnicowi po otrzymaniu zgłoszenia o wałęsającym się dziku przeprowadzili interwencję, podczas której schwytali … świnkę wietnamską i przekazali ją właścicielowi.  

W sobotni poranek [20.10.2018] około godziny 7.30 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zostali zaalarmowani przez mieszkańców o dziku wałęsającym się na ulicy Powstańców Śląskich. Dzielnicowi, którzy  pełnili w pobliżu służbę natychmiast zajęli się lokalizowaniem nietypowego spacerowicza. Kilka minut później namierzyli czworonoga na ulicy 11–go Listopada. Okazał się nim nie dzik, lecz świnka wietnamska. 

Uciekinierka była oswojona i jak ustalili policjanci pochodziła z  hodowli prowadzonej w Libiążu, oddalonym od Chełmka o kilka kilometrów. W asyście policjantów świnka spokojnie poczekała na przyjazd swojego właściciela, który został pouczony o obowiązku dotyczącym zachowania nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.  Mężczyzna zobowiązał się do odpowiedniego zabezpieczenia zagrody, po czym dziękując policjantom, odebrał uciekinierkę.