Nowotarscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców pobicia

Nowotarscy policjanci ustalili i  zatrzymali sprawców pobicia

Do zdarzenia doszło w dniu 30 kwietnia 2017 roku w Nowym Targu przed godziną 5 rano. Dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat  zostało zaczepionych przez dwie młode dziewczyny w wieku 14 i 20 lat (również z  Nowego Targu). W wyniku rozmowy doszło między nimi do utarczki słownej a po chwili dziewczyny zaczęły być pięściami swoich rozmówców. W trakcie awantury do dziewczyn dołączyło dwóch kolegów , którzy wspólnie dokonali pobicia 23 i 24 latka, pięściami oraz kopiąc leżących mężczyzn.  

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili  sprawców zdarzenia (w wieku 23 i 26 lat) i dokonali ich zatrzymania w dniu 16 maja 2017 roku. Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u 26 latka policjanci ujawnili plastikowe pudełko z zawartością marihuany w ilości 121,5 grama.

Po wykonaniu czynności młode dziewczyny zostały zwolnione, natomiast mężczyźni zostali osadzeni do dyspozycji prokuratury. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy Nowego Targu.
Za popełnione przestępstwo pełnoletnim sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast wobec nieletniej decyzję podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich.