Nowy Sącz. Policjanci w centrum miasta zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira

Nowy Sącz. Policjanci w centrum miasta zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira

Dzięki szybkiej reakcji sądeckich policjantów na otrzymane zgłoszenie - kierowca tira, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu został zatrzymany.

7 kwietnia br., po godzinie 21 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna, który „zaparkował” ciągnik siodłowy z naczepą na prawym pasie jednokierunkowej ulicy Długosza najprawdopodobniej kierował pod wpływem alkoholu. Mężczyzna chwiejnym krokiem chodził wokół pojazdu, który posiadał liczne otarcia i zarysowania.

Po przyjeździe patroli Policji we wskazane miejsce okazało się, że od kierowcy tira wyczuwalna była woń alkoholu, a badanie wykazało, że mężczyzna ponad 2 promile w organizmie.  35-latek został zatrzymany przez policjantów.

Z racji tego, że zachodziło prawdopodobieństwo, że mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu, na miejscu pracowała również grupa operacyjno-procesowa. Z kolei funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeszukali pobliski teren, ale nie ujawnili innych pojazdów, które ewentualnie mógł uszkodzić kierowca tira poruszający się po centrum Nowego Sącza.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd trafił pod opiekę pracownika firmy transportowej. 35-latek został przewieziony do sądeckiej komendy, a następnie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu karnego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.